ANA SAYFA   HAKKIMIZDA   REFERANSLAR   İMALAT AŞAMALARI   İLETİŞİM  
 
Sulama Projeleri

Sulama Sistemleri

 

Bitkilerin sağlıklı ve düzenli olarak sulanması için Rainbird marka sulama malzemeleri ile tam otomatik sulama sistemi tesis etmekteyiz. Otomatik bir sulama sistemi boruların, vanaların, elektriksel bağlantıların ve sprinklerin komple bir birleşimidir. Sulama miktarlarında %30 kadar bir su tasarrufu sağlamakta, düzenli sulama sayesinde bitkilerin mantari hastalıklara yakalanmasının büyük bir ölçüde önüne geçilmekte, insan gücü ve zaman tasarrufu sağlayarak sistem kendini kısa bir sürede amorti etmektedir.

Sistemin sağlıklı çalışması için profesyonel uygulama büyük önem taşımaktadır. Bir alanda sulama sistemi kurmak için çok farklı malzemeler ve dolayısıyla farklı fiyatlar ortaya çıkabilmektedir. Sulama sistemi yapılırken;

  • Kazının doğru derinlikte yapılması

  • Sistemin birden fazla zona bölünmesi

  • Basınç kaybının en aza indirilmesi ve sprinklerin çalışması için gerekli basınç hesaplarının yapılması

  • Performanslarına göre doğru sprinkler seçilmesi

  • Aynı yağış oranına sahip sprinklerin aynı hatta toplanması

  • Sprinklerin eşit sulama yapacak şekilde doğru mesafelere yerleştirilmesi

  • Sistemin ilerde genişlemesi düşünülerek kurulması sağlanmalıdır.

Kurulacak sistem tam otomatik olup, bir depo ve hidrofor tarafından beslenecek olup, bitki yapısı ve mevsimsel değişikliklere göre tek noktadan program yapılabilen tipte tam otomatik olarak dizayn edilmektedir. Sahadaki çim alanlar springler, çalı ve yer örtücüler ise damlama hatları ile sulanmaktadır. Su deposundaki bir hidrofor tarafından beslenen ve tüm sahayı dolaşan sert polietilen ana hat üzerine yerleştirilen selenoid vanalar ile tali hatlara suyun dağılımı sağlanmaktadır. Sahada sulama sisteminin hattından beslenen ve hortumla su almaya imkân tanıyan hidrantlar kullanılmakta. Bu hidrantların suyu, gerektiğinde ana hat üzerinden kesilebilmektedir.

Bu sistemin işleyebilmesi için çok iyi bir proje hazırlanmalı ve uygulanmalıdır. Sulama sistemi sürekli değişim ve gelişime göre değiştirilebilecek bir yapıda olmalı ve uygulama sonrası sistem oturana kadar takip edilmelidir. Fiyatlandırma tamamıyla kullanılacak bitki miktar ve alan büyüklüğüne göre değişecektir.


 


 

 
ISTANBUL
 
Online Ziyaretçi: 9
Toplam Ziyaretçi: 397433
 
moncler soldes canada goose solde doudoune moncler canada goose homme moncler femme ugg suisse canada goose pas cher moncler doudoune femme parajumpers homme ugg australia ugg pas cher timberland femme parajumpers femme timberland suisse doudoune moncler femme canada goose femme moncler homme