ANA SAYFA   HAKKIMIZDA   REFERANSLAR   İMALAT AŞAMALARI   İLETİŞİM  
 
Drenaj Sistemi

Bitkilerin kök bölgesindeki aşırı suyun uzun süre kalmadan borular yolu ile taşınarak alandan uzaklaştırılması işlemidir. Tabiat şatları sonucu yüzeyde biriken suların drene edilmesi, alandaki bitkilerin uzun süreli yaşaması açısından büyük önem taşımaktadır. Bu alt yapı çalışması yapılmaz ve alanda su birikimi devam ederse, çim ve bitkilerin kökleri çürümeye başlar. Köklerin işlevini yitirmesiyle bitki gelişimi durur, yapraklar sararır ve bozulmaya doğru yönelir.

Toprak geçirgen olmadığı için toprak içinde biriken suyla, bitki kökleri hava alamaz hale gelir. Drene olmayan ve suyu içine kabul etmeyen toprak üzerinde kalan su alt katmanlara geç indiği veya hiç inmediği ya da indikten sonra tahliye olamadığı için, çim alanların sürekli olarak ıslak kalmasına neden olur, yosunlaşma meydana gelir ve yaz aylarında oluşan yüksek sıcaklıklarda mantari hastalıklar oluşur. Bu nedenle bahçenizin sağlıklı bir görünüme sahip olmasını istiyorsanız ilk yapmanız gereken uygulamalardan ilki drenaj uygulamasıdır.

 
ISTANBUL
 
Online Ziyaretçi: 13
Toplam Ziyaretçi: 397447
 
moncler soldes canada goose solde doudoune moncler canada goose homme moncler femme ugg suisse canada goose pas cher moncler doudoune femme parajumpers homme ugg australia ugg pas cher timberland femme parajumpers femme timberland suisse doudoune moncler femme canada goose femme moncler homme